بایگانی ماهیانه: نوامبر 2010

انتخاب با شماست؛باور نکنید یا باور کنید!

در پایان این شمایید که تصمیم خواهید گرفت که این داستان را باور کنید یا خیر!

یه دروغ و شاهکار بزرگ هالیوودی!فیلمی با عنوان The Fourth Kind (چهارمین نوع) محصول سال ۲۰۰۹ و ساخته شده از ویدئو ها و صدای ضبط شده از روانکاوی یه روان پزشک!

در ابتدای فیلم میلاجوویچ در نقش دکتر ابیگیل تایلر رو میبینیم که خودشو با نام واقعی معرفی کرده و توضیحاتی درباره ی فیلم میده،اینکه فیلم بر اساس واقعیت ساخته شده،و حاصل ساعت ها مصاحبه و بررسی صدا و ویدئو های ضبط شده هستش.

خب اگه این فیلم رو ندیده باشید براتون سوال پیش میاد که در مجموع این فیلم درباره ی چیه؟

بصورت خلاصه میشه گفت درباره ی ارتباط موجودات فرازمینی با تعداد محدودی از افراد شهری در آلاسکاست.البته بنا گفته های دکتر ابیگل در مصاحبه موجودات فرا زمینی با همه انسان های روی زمین در ارتباطند و این ارتباط به چهار نوع تقسیم بندی میشه:

  • برخورد نوع اول : شما شی بیگانه ای را می بینید .
  • برخورد نوع دوم : زمانی است که مدرک مستندی از آن شی یا موجود داشته باشید مثل علائم دایره ها و …
  • برخورد نوع سوم : شما با آنها تماس پیدا می کنید .
  • برخورد نوع چهارم : برای انسان این برخورد می تواند وحشتناک ترین اتفاق در زندگیش باشد و زمانی اتفاق می افتد که آنها شما را ببینند و ببرند .

در اکثر پلان های حادثه ای و اضطراب آور ویدئو های تصویر برداری شده به همراه فیلم ساخته شده پخش می شن تا واقعی بودن فیلم بر اساس مستندات رو به تصویر بکشن.

ارتباط سومری ها با موجودات فرا زمینی در ۴۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح!

خب کتیبه های پیدا شده از سومری ها و مشاهده شکل های تعجب آور از پرتاب موشک،موجودات عجیب و غریب و حتی موجوداتی در لباسهای فضا نوردی موردی تعجب برانگیز و نزدیک به واقعیته،بنا به محاسبات و مدارک موجود میشه اثبات کرد که در گذشته انسان ها با موجوداتی فرازمینی در ارتباط بودن و این قسمت از مستندات فیلم رو منکر نمیشم و تایید هم نمیکنم!

مستندات فیلم از اشیای پرنده و اتفاقات عجیب

به استفاده از جلوه های ویژه برای ساختن این تصاویر اعتقادی ندارم و این امکان رو میدم که تصاویر مستند واقعی باشن.از این گونه تصاویر بصورت مکرر ضبط شده و نمیشه منکر این ویدئو ها شد!

بزرگترین دروغ

در تصاویر مستند اواخر فیلم هیبنوتیزم شدن دکتر ابیگیل توسط دوست روانپزشکش برای ارتباط با موجودات فرازمینی رو میبینیم.این اتفاق بعداز ربودن دختر دکتر ابیگیل توسط موجودات ناشناخته رخ میده.در این ارتباط دکتر ابیگیل موفق به صحبت کردن با موجودات فرا زمینی به زبان انگلیسی میشه درصورتی که در ارتباطات فبلی این موجودات به زبان سومری صحبت کردند! (فرض بر اینکه انگلیسی هم بلدن)

صدایی که ما می شنویم همون صدای ضبط شده در مستنده و به قول کارگردان کاملا واقعی هستش!

در مکالمه انگلیسی بین دکتر ابیگیل و موجودات فرا زمینی،دکتر درخواست میکنه که دخترشو بهش برگردونن اما صدا میگه که دختر متعلق به اونه و در ادامه دیالوگ های زیر رو میشنویم:(بدلیل پایین بودن کیفیت صدا بعضی از کلمات نامفهومه که بجاش از … استفاده شد)

من ……. اراده من ….. متعلق به من …….. جهان …… من ….. پدر …. هستم . من …….. خدا ……. هستم . من ……… ناجی هستم.

در این مکالمه تصویر به طول کامل برفک داره،در ادامه مصاحبه دکتر ابیگل بعد از تمام این اتفاقات رو میبینیم که گزارشگر از دکتر میپرسه:

صدا گفت که من خدا هستم،نظرتون چیه؟

دکتر گفت که اونا ناامیدی کامل بودن و نمیتونستن خدا باشن و تنها وانمود میکردن خدا هستن!

خب برای تغییر در عقیده بیش از ۹۰% مردم جهان که به وجودی به نام خدا معتقند،نمایشه یه تیکه فیلم کافی نیست پس انکار کردن دکتر کاملا طبیعیه.اما گزارشگر چیزی درباره جمله آخر نپرسید!

من… ناجی هستم.

در چند دهه اخیر ما شاهد تلاش هالیوود برای بد نمایاندن چهره ناجی هستیم!ناجی ای که اکثر ادیان دنیا به آن اعتقاد دارند.از این تلاش ها هم میشه به پسر جهنمی،ناجی دنیا اشاره کرد که از اعماق جهنم توسط آزمایش های ماورایی هیتلر در جنگ جهانی دوم به این دنیا پاگذاشته!

برای تغییر دادن چهره خداوند این تیکه فیلم کافی نیست اما میتونه برای تغییر دادن چهره منجی برای آیندگان کافی باشه!

ادامه دادن این بحث بی فایدست…

در ادامه نظر شما رو به چند نقد این فیلم جلب میکنم:

یکی از منتقدین در Cinematical.com به نام Gilchrist می گوید: “من به اینکه این فیلم می تونه حقیقت داشته باشه احترام میذارم، من فکر میکنم که این فیلم به اندازه ی کافی متقاعد کننده بود که از اون یک نوع ترسناک – خنده دار بسازه”
یکی دیگر از منتقدین به نام Brad Brevet می گوید: “ولی فارق از اینکه این فیلم واقعی باشه یا نباشه… تمام اون به این وابسته هست که شما به چه چیزی معتقدید”
نیویورک پست به قلم Kyle Smith درباره ی این فیلم می نویسد: “نوع چهارم یک حقه ی هوشمندانه دارد نه بیشتر”
Marc Savlov در Austin Chronicle می گوید: “این، یک فیلم عجیب درباره ی مردمانی عجیب است که کارهای عجیبی می کنند”
نیویورک تایمز به قلم Stephen Holden می گوید: “امکان دارد بی مزه باشد، مزخرف پارانویایی باشد، اما بدترین ضعفش در ناتوانی برای ترساندن است”
لس آنجلس تایمز نیز یکی از تندترین نقدها را ایراد می کند: “آنها تلاش می کنند که واقعیت را از اتفاقات عجیب ایجاد کنند غافل از اینکه دارند چرند تحویل می دهند”

با این همه، گمانم بهترین نظر را آقای Brevet گفته است: تمام اون به این وابسته هست که شما به چه چیزی معتقدید؟

حرف آخر

بهتون پیشنهاد میکنم که حتما این فیلم رو ببینید و بقول کارگردان در پایان این شمایید که تصمیم خواهید گرفت که این داستان را باور کنید یا خیر!