جهان هولوگرافیک

یه دسته جدید درست کردم برای معرفی کتاب.

به طور کلی من اونجور که شایسته و بایسته هست کتاب نمیخونم ولی به شدت علاقه دارم و وقتی شروع کردم بعیده زود کنار بذارم. سعی میکنم تجربیات خودم در مورد کتابهایی که خودم و میخونم رو از این طریق باهاتون به اشتراک بذارم.

تقریبا خیلی از دوستام وقتی اسم این کتاب میاد یاد من میوفتن. اوایل دانشگاه تقریبا تولد همه بهشون کادو میدادم. یکی از کتاب هاییه که تقریبا دید خوبی بهم داد از دنیا.

 

جهان هولوگرافیک، نظریه‌ای برای توضیح توانایی‌های فراطبیعی ذهن و اسرار ناشناخته‌ی مغز و جسم

book1

کتاب از مفهوم هولوگرام شروع میکنه و به مفاهیم و نظریه‌های گسترده‌تری کشونده میشه. از داستان‌های عجیب و غریبی که در دنیای مادی رخ میده و پیدا کردن توجیه‌های فیزیکی در راستای کلی نظریه بگیرید تا نتایج آزمایش‌های دانشمندان بر روی ذهن و عملکرد بدن. مطالب کتاب گویای این مطلبه که درک ما از دنیایی که میبینیم درکی از پوست یک میوه‌ست و ذهن و مغز ما در حال شبیه‌سازی دنیا بر اساس درک ظاهری خودشه و مفهوم هولوگرام بودن دنیا یعنی هر جز از دنیا، کل اون رو در خودش داره.

معجزات نه بر خلاف طبیعت که برخلاف آنچه ما از طبیعت میدانیم روی می‌دهند.

مایکل تالبوت (نویسنده کتاب) تو دنیا آدم پر سر و صداییه و کلا به افراط گرایی معروفه. ولی جمع آوری مطالب در این کتاب و سمت و سو دادن بهشون واسه اندیشه‌هایی که دیوید بوهم (دانشمند فیزیک) و کارل پریبرام (متخصص فیزیولوژی اعصاب) سالها قبل پرورش داده بودن واقعا کار ستودنی‌ای هست. در کل علاقه من به این کتاب مخفی کردنی نیست. داریوش مهرجویی (کارگردان مطرح ایرانی) هم این کتاب رو ترجمه کرده که از خودن متن ترجمه بیشتر از تماشا فیلم‌هاش لذت خواهید برد!

نظریه هولوگرافیک بودن خود جهان نه تنها واقعیت‌های ملموس زندگی ما را در بر می‌گیرد، بلکه می‌تواند پدیده‌های حیرت‌آوری همچون تلپاتی، نیروهای فراطبیعی انسان، وحدت کیهانی، درمان‌های معجزه‌آسا و … را توضیح دهد.

تالبوت تمام مطالبی که بهش اشاره میکنه با دلیل و منبع به کتاب‌ها، تجربیات و نتایج آزمایش دانشمندان در حوزه‌های مربوطه‌ست. پس اگه واستون سواله که توجیه خیلی از اتفاقات عجیب مثه معجزات و یا چرایی و چیستی واکنش‌های عجیب دنیای مادی چی میتونه باشه این کتاب رو مطالعه کنید. دید منطقی‌تری بهتون میده.

همچنین من از طریق این کتاب با کتاب‌های زیاد دیگه‌ای در همین موضوع آشنا شدم که کم کم اونا رو هم معرفی می‌کنم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *